Právě je stř dub 25, 2018 9:40 am

Cecilka 3 r.,dočasně v Havířově na rehabilitaci,našla domov

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

radka

Stálý člen

Cecilka 3 r.,dočasně v Havířově na rehabilitaci,našla domov

Příspěvekúte led 10, 2012 2:13 am

Obrázek
Daruji fenku Fr.buldočka z rodinných důvodů. Fenka je žíhaná má tři roky ale je nemocná a mi se o ní dál nemůžeme starat. Více info emailem dahnel.marci@seznam.cz ... Jen do dobrých rukou

Jméno:
Telefon:

Marcela
721360691

Lokalita: 682 01 Vyškov
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

evisek68

Moderátor

Re: nemocná buldočka 3 letá-daruji

Příspěvekúte led 10, 2012 12:52 pm

Fenka prý nemůže na zadní nohy :(
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 12:58 pm

jan nemůže na zadní nohy, to je ochrnutá? nebo co s nima má? Evi co psal? Může chodit?

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte led 10, 2012 2:39 pm

Inzerát je tady: http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1365465 ... ldocka.php
Psal si s tou paní někdo z Facebooku, jen jsem zkopírovala co odepsala.
Takže nevím co jí přesně je, lidi asi nemají peníze na vyšetření ani na léčbu, jen moc pochybuju, že si nemocného psa někdo vezme(když se vůbec neví, co mu je) :( a dát těm současným majitelům peníze na vyšetření, tak ty by asi nikdo z Frbulu neschválil.

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 3:50 pm

Mám stejný názor, těžko se někdo najde a co pak s híolkou udělají to ani nechci domyslet. :?

Olga

Moderátor

Příspěvekúte led 10, 2012 8:58 pm

tahle buldočka nouze opravdu je, ale kdo by si troufl jí vzít k sobě? Musel by to být člověk ze zkušenostmi a domečkem, aby mohla být hodně venku v létě atd.
Olga a Amálka

radka

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 9:39 pm

tohle mi teď paní napsala :
veterinář nám řikal že má pohnuté s plotýnkama a ty to asi zpusobuji že nemuže
> moc chodit. Nekdy chodi dobre ale nekdy ji to nejde že ji musime nosit,mate o ni
> zajem???

Zatla jsem zuby a odepsala,že nemám zájem,ale ráda bych pomohla najít nový domov,že mi jí je líto.Holky co s tím,když už o ní víme? Kdyby si jí někdo vzal a snažil se jí dát dohromady,byly by jste pro sponzorství léčby?

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 9:42 pm

Určitě :) ale paní, která se chce evidentně fenky HLAVNĚ zbavit co nejrychleji ani korunu...
Míša a Duffy (1 rok)

radka

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 9:47 pm

souhlas s Mafinou :)
ale ta buldočka je fakt v nouzi,je vážně nemocná a ti lidé jsou ehmmm,pomoc jí neposkytnou a nechtějí ji

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 10:01 pm

No plotynky su vieme aka vec.Ale ked chodi akotak je to stale este trosku nadejne.Mozno by ju niekto z frbulakov vzal do docasky.To by sa na liecbu urcite prispelo,ved ta buldinka to naozaj potrebuje.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte led 10, 2012 10:13 pm

Léčba plotýnek obyčejně končí operací a ta může vyšplhat až k 20ti tisícům. Záleží na tom jak dalece je má poškozené a v které části páteře.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte led 10, 2012 10:48 pm

když občas chodí, tak je nadějě...tahle holka v nouzi pro mne je. :)
Olga a Amálka

VendysaH

Návštěvník

Příspěvekstř led 11, 2012 10:13 am

Chuděrka,chtělo by to co nejdříve k doktoru a zjistit opravdu co přesně jí je.Pomohla bych třeba alespoň s dočaskou,ale nevím jestli by nebylo na škodu že mám Maxíka,aby holčičku nezlobil...

evisek68

Moderátor

Příspěvekstř led 11, 2012 10:31 am

Na Facebooku Petra Jarolímová píše:
Petra Jarolímová: Tak jsem zrovna mluvila s mamkou, která mi řekla, že by se určitě dalo na fenečce pracovat a zkoušelo by se dát ji do pořádku bez injekcí, ale musí se začít co nejdříve, než se zhorší stav !!!! Prosím, zkuste rozhodit sítě. S majitelkou jsem v kontaktu, napsala mi, že podle veterináře má "hýbnuté" s plotýnkama.
Kdyby se našel někdo alespoň na dočas, tak by Frbul jistě byl nápomocen s úhradou nákladů na krmení a veterinu. Od Petry je nabídka její maminky že by s fenkou rehabilitovala. Nejlépe někdo z okolí Havířova, aby se s fenečkou mohlo dojíždět na rehabilitace, které by byly zdarma.

evisek68

Moderátor

Příspěvekstř led 11, 2012 11:00 am

Jo a jen tak mimochodem, ta paní co daruje tuhl nemocnou fenku, tak už darovala jiného buldočka.
Zkopírováno z Facebooku od Petry Jarolímové:
TAK OD TÉTO SLEČNY NEBO PANÍ MÁM SVÉHO OTÍKA, KTERÉHO PŘED ROKEM DAROVALA Z RODINNÝCH DŮVODŮ. OTÍK MĚL TĚŽKÝ ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE, KTERÝ JSME LÉČILI MĚSÍC, NEUMĚL ŽRÁT GRANULE, MĚL TAK ZKAŽENÉ ZUBY, ŽE MU MUSELI NĚKTERÉ VYTRHAT, NEVĚDĚL CO JSOU HRAČKY A NEUMĚL SI HRÁT. PO ROCE JE TO ÚPLNĚ VYMĚNĚNÝ PEJSEK, KTERÝ SE UŽ NIČEHO NEBOJÍ........JESTLI SE MÁ TAKHLE I TATO FRBULKA :(( ..POKUD BY BYL NĚJAKÝ ZÁJEMCE OD HAVÍŘOVA NEBO OSTRAVY, SLIBUJU ASPOŇ POKUS O NAPRAVENÍ TĚCH ZÁDÍČEK..

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 11:28 am

Tak dufam,ze tie plotynky nie su od zleho zaobchadzania.Bolo by super najst aspon docasku.

evisek68

Moderátor

Re: nemocná buldočka 3 letá, Vyškov-daruji

Příspěvekstř led 11, 2012 1:50 pm

Příspěvek od Chipatos, přesunula jsem to sem, aby tu tato fenka nebyla 2x.

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1365465 ... ldocka.php
Tento inzerát našla kamarádka a toto mi k němu napsala:
"Hlavní je to, že mi včera odepsala, že se fenka některé dny ani nepostaví na zadní, protože má prý podle veterináře "hýbnuté" s plotýnkama. Mluvila jsem s mamkou, říkala, že by se na tom dalo pracovat. Naši Airu taky mamka spravila, předpokládám, že měla něco podobného. Bude těžké fenku někde udat, protože nemocného psa si asi moc lidí vzít nechce. Důležité je, aby se s léčbou začalo co nejdříve, než se stav zhorší. Kdyby to byl někdo od Ostravy, Havířova a okolí, mamka je ochotna fenku zkusit napravit. "

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:00 pm

Holky odpoledne se domluvím s manželem a pokud nebude proti, vezmu si jí k sobě. Do Havířova to taky nemám až tak daleko, jen bych pak potřebovala "píchnout" s dovozem, aspoň na půl cesty. Já tím směrem pojedu až 4.2. na výstavu do Brna.

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:09 pm

Paní Hanko, to byste byla hodná. Kdyby to vyšlo, ozvěte se mi prosím, domluvili bychom nějakým způsobem ty rehabilitace. Jen by byly určitě i vícekrát týdně, ať to zabere co nejdříve a ať chuděra nemusí zbytečně na injekce, které stejně nepomůžou...akorát tak od bolesti, ale ne od samotného problému.

Minulý rok mi tato paní předávala pejska v Hranicích na Moravě, myslíte že tam byste si pro ni mohla zajet? Je to cca 50 km od Ostravy, vlakem jsem tam byla za půl hodiny, tak třeba by se s ní dalo domluvit stejně.

Olga

Moderátor

Příspěvekstř led 11, 2012 2:09 pm

Hanko,

to by bylo úžasné, náklady na léčbu a cesty na rehabilitace by myslím nebyl problém.
Olga a Amálka

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:16 pm

Další info: fenečka musí do rodiny bez psa...nemá ráda jiná zvířata, proto mám od minulého roku Otíčka, kterého dávali pryč, protože ona jej napadala. A taky paní píše, že spíše ke starším dětem, ona má dvě malé a fenka nemá ráda, když ji tahají..

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:25 pm

Zajet do Hranic by vůbec nebyl problém, ani ježdění do Havířova, ani papání. Jen potřebuju, aby manžel nebyl proti dalšímu pejskovi, když už jich máme 5, protože u mě dočasná péče neexistuje, pro mě je to závazek napořád. Když jí její panička nechala dojít do takového stádia, užila si asi dost na to, aby putovala od jednoho k druhému.
Takže kolem 16 hodiny všechny držme všechny palce, aby holčička mohla k nám.

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:27 pm

Aha, ale já mám 5 čumáčků a jeden je zvědavější, než druhý. Takže to je problém. :?

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:31 pm

:( Vy jste hodná....ale já sama netuším, jak moc je ke psům agresivní, když kvůli ní dávali minulý rok jednoho pryč...ach jo, že vždycky musí být nějaký problém. S paní si píšu, tak uvidíme...jestli se nesnese vůbec, nebo je to individuální.
Otík je totiž tak klidný pejsek jakého jsem snad ještě neviděla...nikdy ani do jiného nešťourá a jestli jej i tak fenka napadala, tak je to špatné :(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 2:56 pm

A myslite,ze je to pravda,co ta pani hovori o tej fenke?Podla mna fenka ktora vie horko tazko prejst nemoze byt velmi agresivna k inemu psovi,uz len z toho dovodu,ze zviera,ktore nema silu si tazko pojde do utoku.Mozno ked bola este zdrava tak taka bol,ale teraz sa mi to nezda.Na fotke sedi jak 5 penazi.
Drzim Hanke palce,nech to doma vyjde,ma skusenosti a teda aj velku smecku.A Hanka myslim spominala,ze jej muz predtym cvicil psov,takze to tiez neni zaciatocnik:)

Olga

Moderátor

Příspěvekstř led 11, 2012 3:06 pm

já bych taky brala ty výroky s rezervou. Fenka musí být vystresovaná a nesocializovaná, podle toho v jakým psychickým humusu žije.
Olga a Amálka

Lída Kučerová

Návštěvník

Příspěvekstř led 11, 2012 3:43 pm

"majitele" co se takto zbavují psů a především psy mají je v takovám stavu - tak nakopat jedině do toho, na čem sedí...to zaprvé. zadruhé, pokud se jedná o sbírku na léčbu, rehabilitaci, aby se čubička rozchodila, za mě ano, zúčastním se, můžu poslat i jednorázově vyšší částku, pokud si pejska vezmě někdo, kdo to prostě po měsíci dvou nevzdá a skutečně jí poskytne domov.
nesnášenlivost s ostatními psy bych také brala s despektem, máme doma jednoho "nesnášenlivého" psa byl k osvojení inzerován tak, že nesnene jiného psa, nakonec z našich tehdejších 3 psů (holek) tento nesnášenlivý jedninec dvě snáší naprosto v pohodě a jen je problém s tou třetí čubou, ale ne v novém příchozím pejskovi, ale v naší psí madam, která ho prostě nemá ráda. ale i to jde řešit

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 3:56 pm

Taky si myslím, že pejsek, který se ztěží hýbe by mohl nějak agresivně napadnout druhého. Ono i sebevětší dobrák se naštve a když je toho dost, tak hrkne, jako moje Jennynka. Agresivní buldoček je rarita, jedině, že by byla k tomuto vedena okolnostmi.
Nemám vůbec obavu z chování, v žádném případě by nebyla ani oddělována, ani v ústraní, ale ani zvýhodňovaná například VIP místem na pelíšek, extra šmudlením apod. Všichni stejným dílem.A co se týče dětí, tak to už vůbec nemám strach, Kája by za ně i dýchal, však volal tomu dementovi, co měnil bulíčka za kolo a nabízel mu svoje.
Opravdu, jediné, co potřebuju je, aby manžel řekl, že šestý pejsek není problém. Však co, kde papká 5, může papkat i 6 a sáček piškotků na hezké spaní se rozdělí na 6 hromádek.

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekstř led 11, 2012 4:20 pm

Hanko, každopádně počítejte s podporou ohledně té rehabilitace, která by byla samozřejmě zdarma. Ale řeknu Vám, máte můj obdiv, tolik pejsků :)
Mamka už taky uvažuje, že by si ji vzala k sobě aspoň na to vyléčení, aby se s ní nemuselo každý den dojíždět, ale nemohla by si ji nechat natrvalo. Takže jak říkáte, bylo by pro fenečku určitě lepší, aby neputovala od jednoho člověka k druhému..

Lída Kučerová

Návštěvník

Příspěvekstř led 11, 2012 5:07 pm

paní Hanko, jestli máte doma 5 pejsků, tak manža třeba toho šestého i přehlédne :D držím moc palce a přes frbul účet Vám pošlu příspěvek
Další

Zpět na Našli domov